وبلاگ

قیمت قهوه روبوستا در ایران

قیمت قهوه روبوستا در ایران

اگر می‌خواهید که از قیمت قهوه روبوستا مطلع شوید و اطلاعاتی در خصوص قیمت‌های این دانه قهوه به دست‌آورید کمی از وقت خود را به مطالعه این مطلب در فروشگاه کای کاپ اختصاص دهید.

دانه قهوه در سراسر جهان از سه نوع متفاوت برخوردار است که انواع آن عبارتند از: روبوستا، عربیکا و لیبریکا. برای تهیه قهوه و سرو آن به روش‌های مختلف از این دانه‌های قهوه استفاده می‌شود که با درصد‌های متفاوت و با میزان رست مختلف از آن‌ها استفاده می‌شود.

روبوستا یکی از رایج‌ترین و متداول‌ترین انواع دانه قهوه است که در سراسر جهان استفاده می‌شود و طعم و عطر بسیار خوبی دارد. از طرف دیگر این نوع قهوه از بیشترین میزان کافئین در مقایسه با سایر انواع دانه‌های قهوه برخوردار است.

قهوه روبوستا را می‌توان به روش‌های مختلف و به شکل عمده، فله و یا شرکتی تهیه کرد که قیمت‌های این نوع قهوه برای متقاضیان حائز اهمیت است و به همین دلیل می‌خواهیم قیمت قهوه روبوستا را از زوایای مختلف بررسی کنیم.

قیمت قهوه روبوستا

قیمت قهوه روبوستا متأثر از عوامل مختلفی است و باید تمامی مسائل مؤثر در قیمت آن بررسی شوند تا بتوان از مبلغ مورد نیاز برای خرید آن مطلع شد، اما به صورت کلی باید اشاره داشته باشیم که قیمت روبوستا خیلی گران نیست و خرید آن از عهده هر کسی بر می‌آید.

قیمت قهوه روبوستا

با این وجود جای نگرانی برای خرید این محصول وجود ندارد و می‌توانید از روش‌های مختلف تهیه آن استفاده کنید تا از نوشیدن قهوه لذت ببرید.

قیمت قهوه‌های ۱۰۰ درصد روبوستا

قهوه روبوستا را می‌توان به صورت ۱۰۰ درصد خالص و یا به شکل ترکیبی با سایر دانه‌های قهوه تهیه کرد که این موضوع به سلیقه و تمایلات افراد بستگی دارد و با هیچ گونه محدودیتی مواجه نیست.

قیمت قهوه‌های ۱۰۰ درصد روبوستا

اما قیمت روبوستا از این مسأله تأثیر می‌گیرد و قیمت ۱۰۰ درصد روبوستا در مقایسه با روبوستایی که با سایر دانه‌های قهوه ترکیب شده باشد کمتر است و با صرف هزینه مناسب‌تری می‌توانید آن را تهیه کنید.

زیرا دانه قهوه عربیکا و لیبریکا در مقایسه با روبوستا قیمت‌های بالاتری دارند که به میزان استفاده از آن‌ها در ترکیب با روبوستا هزینه نیز تغییر می‌کند.

قیمت قهوه روبوستا کیلویی

روبوستا را می‌توان به صورت کیلویی تهیه کرد که در این شرایط قیمت آن بر حسب کیلو تعیین می‌شود. با این وجود قیمت روبوستا کیلویی یک نرخ مشخص دارد و به میزان خرید آن باید در این راه هزینه کنید.

قیمت قهوه روبوستا کیلویی

روبوستا کیلویی معمولاً از دانه‌های بی‌کیفیت‌تر قهوه تهیه می‌شود و باید در زمینه شناخت و تشخیص دانه قهوه مهارت داشته باشید تا بتوانید دانه قهوه کیلویی را از نوع مرغوب و نامرغوب تشخیص دهید.

قیمت قهوه روبوستا سبز

قهوه روبوستا سبز به نوعی از دانه روبوستا گفته می‌شود که عملیات برشته کردن بر روی آن انجام نشده است و به صورت خام در دسترس قرار می‌گیرد.

به همین دلیل روبوستای سبز در مقایسه با قهوه بو داده و برشته شده از قیمت کمتری برخوردار است و با صرف هزینه مناسب‌تر می‌توانید آن را تهیه کنید. به عبارت دیگر می‌توان گفت که قیمت روبوستا سبز در مقایسه با قهوه بو داده دقیقاً نصف می‌شود.

قیمت قهوه روبوستا در ایران

قیمت قهوه روبوستا در ایران نیز بسیار مناسب است و با صرف هزینه مقرون به صرفه می‌توانید آن را تهیه کنید. زیرا اغلب کشور‌های تولید‌کننده و پرورش دهنده قهوه در قاره آسیا هستند و این موضوع باعث می‌شود که واردات قهوه به ایران با صرف هزینه مناسب‌تری انجام شود.

به همین دلیل این محصول در کشور ما قیمت خیلی بالا ندارد و خرید آن حتی در انواع مرغوب و با کیفیت از عهده هر کسی بر می‌آید.

قیمت روبوستا شرکتی مناسب‌تر است یا فله‌ای؟

از نظر قیمت می‌توان گفت که قهوه فله معمولاً قیمت پایین‌تری نسبت به قهوه شرکتی دارد اما توجه داشته باشید که قیمت پایین نباید تنها ملاک شما برای خرید قهوه باشد زیرا قهوه‌ای که با قیمت خیلی پایین عرضه شود از کیفیت کافی برخوردار نیست، ناخالص است و یا از دانه‌های درجه دو و درجه سه قهوه که مربوط به کشور‌های رده پایین تولید‌کننده قهوه هستند تهیه می‌گردد.

عوامل مؤثر در قیمت قهوه روبوستا

برخی از علل نوسان در قیمت قهوه را در بخش‌های فوق مورد بررسی قرار دادیم و در این قسمت به سایر عوامل مؤثر در هزینه آن اشاره خواهیم کرد که از قبیل زیر هستند:

عوامل مؤثر در قیمت قهوه روبوستا

کشور پرورش دهنده قهوه

همانطور که در قسمت‌های فوق اشاره شد قهوه توسط کشور‌های مختلف مورد پرورش قرار می‌گیرد که برخی از کشور‌ها به دلایل شرایط آب و هوایی مناسب برای رشد قهوه قادر به تولید دانه‌های قهوه با کیفیت بیشتری هستند و به همین دلیل قهوه آن‌ها مرغوب‌تر است که از این رو تهیه قهوه مربوط به این کشور‌ها نیز به هزینه بیشتری نیاز خواهد داشت.

دانه یا پودر بودن قهوه

قهوه را می‌توان به صورت دانه‌ای و آسیاب نشده یا در حالت پودر شده تهیه کرد که این موضوع بر روی قیمت قهوه باز و فله تأثیر می‌گذارد.

زیرا قهوه فله آسیاب شده می‌تواند نامرغوب باشد و ناخالصی داشته باشد و از این رو افراد ترجیح می‌دهند قهوه را به صورت فله‌ای از نوع دانه درشت و آسیاب نشده تهیه کنند که همین موضوع نیز باعث تأثیر در قیمت قهوه دانه‌ای و آسیاب شده می‌شود.

شرکتی یا فله بودن قهوه

قهوه در حالت پودری یا آسیاب شده را می‌توان به صورت شرکتی یا فله‌ای تهیه کرد. قهوه روبوستا شرکتی معمولاً قیمت بیشتری دارد اما کیفیت پودر یا دانه قهوه به کار رفته در قهوه شرکتی بسیار بیشتر است و خواص و عطر و بوی بهتری دارد. از این جهت شرکتی یا فله بودن قهوه روبوستا در هزینه آن مؤثر است.

میزان رست قهوه روبوستا

قهوه روبوستا از درجات رست مختلفی برخوردار است و می‌توان آن را به صورت لایت، مدیوم و یا دارک رست یا برشته کرد. درجات رست بر روی خواص و ویژگی‌های قهوه مؤثر واقع می‌شود و علاوه بر آن در هزینه نیز مؤثر واقع می‌شود. بنابراین در خرید و قیمت‌های قهوه روبوستا باید به این موضوع نیز توجه کنید.

فروشنده قهوه

فروشنده قهوه را نیز باید در قیمت روبوستا مؤثر در نظر گرفت زیرا وارد‌کنندگان و عرضه‌کنندگان قهوه روبوستا آن را با تعرفه‌های مختلفی در اختیار مردم قرار می‌دهند.

به همین دلیل باید برای خرید روبوستا از چند فروشنده قیمت بگیرید و سپس به خرید بپردازید تا با صرف کمترین هزینه قادر به تهیه بهترین و با کیفیت‌ترین نوع آن باشید.

تأثیر فروشنده قهوه بر قیمت قهوه روبوستا

سخن پایانی

قیمت قهوه روبوستا مسلماً یک موضوع مهم برای مردم خواهد بود که از این نظر برای کاهش هزینه‌های خود می‌توانید از طریق فروشگاه کای کاپ برای خرید پودر یا دانه قهوه روبوستا به صورت ترکیب شده یا خالص اقدام کنید.

فروشگاه کای کاپ ارائه دهنده انواع قهوه به صورت شرکتی و با برند‌های مرغوب است که از نازل‌ترین قیمت برخوردار است و می‌توانید قیمت محصولات این فروشگاه را با سایر فروشگاه‌های آنلاین مقایسه کنید.

برای ثبت سفارش کافی است تا یک حساب کاربری در کای کاپ ایجاد کنید و سپس محصولات مورد نظر را به سبد خرید بیفزایید تا در ادامه با وارد کردن مشخصات درخواست شده و پرداخت هزینه سفارش نهایی شود و توسط همکاران ارسال گردد. برای کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان مجرب فروشگاه اینترنتی کای کاپ در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *