وبلاگ

تفاوت کافی میکس و نسکافه در چیست؟

تفاوت کافی میکس و نسکافه در چیست؟

مقدمه ای در بررسی تفاوت کافی میکس و نسکافه

آیا تا به حال به تفاوت کافی میکس و نسکافه فکر کرده‌اید؟ به نظر شما چه چیزی موجب تمایز این دو نوشیدنی شده است؟ در طول این مطلب قصد داریم به طور مفصل به این سوالات پاسخ بدهیم و شما را در تشخیص این دو محصول راهنمایی کنیم. در حقیقت نسکافه یا همان قهوه فوری به عنوان عصاره خشک شده قهوه شناخته شده است؛ این در حالی است که کافی میکس مخلوطی از شکر، کافی میت و قهوه فوری می‌باشد.

با این مقایسه کلی احتمالاً شما هم متوجه شده‌اید که اصلی‌ترین و اولین تفاوت بین این دو نوشیدنی به ترکیبات به کار رفته در ساختار آنها مربوط می‌شود. به دلیل وجود دو ماده شکر و کافی میت در کافی میکس‌ها، فرد مصرف کننده با نوشیدن آن حجم قابل توجهی از کالری و انرژی را دریافت خواهد کرد.

مقدمه ای در بررسی تفاوت کافی میکس و نسکافه

عطر و طعم متمایز این دو نوشیدنی از دیگر عوامل تفاوت کافی میکس و نسکافه شناخته شده است. برای اینکه بتوانید این موضوع را به شکل ملموس‌تر درک کنید، کافیست تنها یک بار هر دو محصول را تست کنید تا به وضوح متوجه تفاوت‌های آشکار آنها بشوید.

علاوه بر این موارد مراحل فرآوری کافی میکس و نسکافه از دیگر عواملی است که منجر به ایجاد تفاوت‌های عدیده در این پودرها شده است. با وجود این تفاوت‌ها، شباهت‌هایی نیز بین این دو محصول وجود دارد؛ از جمله اینکه هر دوی آنها بر پایه پودر قهوه فوری تهیه شده‌اند. از یک دیدگاه می‌توان گفت که نسکافه زیر مجموعه‌ای از کافی میکس است!

تفاوت کافی میکس و نسکافه

امروزه مصرف نوشیدنی‌های کافئین دار که موجب شادابی و ارتقای انرژی می‌شوند، بسیار رواج یافته و میزان مصرف آنها در میان مردم روندی صعودی را طی میکند. نسکافه و کافی میکس دو نمونه بارز از نوشیدنی‌های بر پایه قهوه بوده که افراد زیادی در پی کشف تفاوت کافی میکس و نسکافه هستند.

اگر شما دو فنجان از این دو نوشیدنی را مقابل خود بگذارید، به سادگی متوجه تفاوت‌های ظاهری آنها خواهید شد. معمولاً از آنجا که در بافت کافی میکس، کافی میت یا کریمر به کار می‌رود، در مقایسه با نسکافه رنگ روشن‌تری دارد.

البته توجه داشته باشید که رنگ کافی میکس‌ها ارتباط مستقیمی با دانه‌های قهوه‌ به کار رفته در آن و همچنین نوع فرایند خشک کردن آنها دارد.

تفاوت کافی میکس و نسکافه

از دیگر عواملی که منجر به تمایز و تفاوت کافی میکس و نسکافه گشته این است که معمولاً کافی میکس‌ها طعم مطلوب‌تر و شیرینی دلپذیرتری دارند؛ چرا که در نسکافه‌ها طعم قهوه فوری تحت فرایندهای حرارتی مختلف از دست می‌رود.

در حقیقت این اصلی‌ترین عاملی است که مردم به ویژه ایرانیان را به سمت و سوی نوشیدن کافی میکس‌ها سوق داده است. البته ناگفته نماند که نسکافه نیز طرفداران خاص خودش را دارد؛ اما به طور کلی کافی میکس‌ها با ذائقه و سلیقه ایرانی‌ها سازگارتر هستند.

با این حال اگر قصد کاهش وزن و لاغر شدن را دارید، کافی میکس‌های غیر رژیمی می‌توانند رژیم شما را به هم بزنند!

تفاوت کافی میکس و نسکافه از نظر عطر و طعم

تفاوت کافی میکس و نسکافه از نظر عطر و طعم اولین مسئله‌ای است که مصرف کننده با نوشیدن همزمان این دو محصول متوجه آن خواهد شد.

عواملی مانند مناطق تولید، نحوه تولید و نوع کشت دست به دست هم می‌دهند و مزه و اسانس نهایی قهوه را تعیین می‌کنند. بدیهی است که هر چقدر قهوه پایه‌ای که در ترکیبات کافی میکس و نسکافه به کار رفته است با کیفیت‌تر باشد، قطعاً رایحه و طعم نهایی محصول نیز ایده آل‌تر خواهد بود.

در واقع دنیای قهوه و مشتقات آن، بسیار گسترده‌تر از آن چیزی است که فکرش را می‌کنید و در تصور شماست! متخصصان این حوزه میتوانند با اعمال یک سری تغییرات روی دانه‌های قهوه، طیف گسترده‌ای از عطر و طعم‌های شگفت انگیز را ایجاد کند.

تفاوت کافی میکس و نسکافه از نظر عطر و طعم

اگرچه قهوه معمولی در مقایسه با نسکافه بسیار تلخ‌تر است و نسکافه طعم ملایم‌تری دارد اما کافی میکس‌ها از هر دوی آنها طعم لایت‌تری دارند. این مسئله به عنوان یکی دیگر از مهم‌ترین عوامل تفاوت کافی میکس و نسکافه از نظر عطر و طعم شده است.

البته شایان ذکر است که نسکافه‌های کلاسیک نسبت به نسکافه‌های معمولی تلخی بسیار بیشتری دارند؛ به نحوی که هنگام تهیه آنها، عطر تلخی آن تمام فضا را در بر می‌گیرد.

با این وجود باز هم تلخی آن به پای تلخی قهوه معمولی نمی‌رسد! این در حالیست که هنگام تهیه کافی میکس‌ها یک بوی شیرین و ملایم در محیط پخش خواهد شد.

تفاوت کافی میکس و نسکافه از نظر نوع فرآوری

از جمله بارزترین تفاوت‌های کافی میکس و نسکافه می‌توان به نوع فرآوری این دو نوشیدنی اشاره کرد. اگرچه این دو محصول به شکل پودری عرضه شده‌اند اما فرایند تولید و فرآوری آنها کاملا با یکدیگر متفاوت است.

به طور کلی اغلب محصولاتی که به شکل پودری فرآوری شده‌اند مرغوب و با کیفیت بوده و از طریق پروسه آسیاب کردن دانه‌های اصل قهوه حاصل می‌شوند. از میان انواع مختلف نسکافه، نسکافه‌های کلاسیکی بیشترین شباهت را به قهوه معمولی دارند؛ چرا که در مواد ترکیبی آنها وجود شکر به چشم نمی‌خورد، ضمن اینکه درصد قهوه آن مقایسه با سایر انواع نسکافه بیشتر است.

از دیگر عوامل تفاوت کافی میکس و نسکافه از نظر نوع فرآوری می‌توان به تولید کافی میکس‌های دو در یک تحت عنوان کافی میکس‌های رژیمی اشاره کرد.

تفاوت کافی میکس و نسکافه از نظر نوع فرآوری

در کافی میکس‌های رژیمی خبری از وجود شکر نیست! و به طور کلی سطح کالری آن به طرز کنترل شده‌ای در مقایسه با کافی میکس‌های معمولی کاهش یافته است. همین مسئله باعث شده تا این محصول برای افرادی که در رژیم‌های تناسب اندام به سر می‌برند یک گزینه طلایی به شمار برود.

این در حالی است که تولید کنندگان نسکافه، آن را به دو نوع رژیمی و معمولی تفکیک نکرده‌اند. تنها با تغییر در قهوه پایه آنها، انواع مختلفی از نسکافه‌ها را پدید آورده‌اند؛ که از جمله آنها می‌توان به نسکافه گلد، نسکافه کلاسیک و نسکافه اسپرسو اشاره کرد.

تفاوت کافی میکس و نسکافه از نظر میزان کافئین

اگر بخواهیم در خصوص تفاوت کافی میکس و نسکافه از نظر میزان کافئین اظهار نظر کنیم، باید اشاره کنیم که به طور میانگین سطح کافئین موجود در نسکافه به دلیل ترکیبات خالص به کار رفته در آن و نیز نحوه تولید این محصول در مقایسه با کافی میکس‌ها بالاتر است.

تحقیقات نشان داده است در یک فنجان نسکافه چیزی معادل ۳۰ الی ۹۰ گرم کافئین بسته به نوع نسکافه وجود دارد. این در حالی است که وجود افزودنی‌های دیگری در ساختار کافی میکس‌ها میزان کافئین آن را تا حد چشمگیری خنثی کرده است؛ اما این بدان منظور نیست که کافی میکس‌ها فاقد کافئین هستند!

تفاوت کافی میکس و نسکافه از نظر میزان کافئین

مصرف کنندگان حرفه‌ای به وضوح متوجه تفاوت کافی میکس و نسکافه از نظر میزان کافئین خواهند شد. در حقیقت با مصرف این دو نوشیدنی متفاوت، بدن واکنش‌های مختلفی را از خود بروز می‌دهد که به میزان کافئین موجود در آنها مربوط می‌گردد.

برای درک بهتر این موضوع به این مثال توجه کنید؛ شما با مصرف نسکافه از آنجا که میزان کافئین بیشتری دارد، مدت زمان بیشتری بیدار خواهید ماند؛ چرا که کافئین به عنوان مطرح‌ترین محرک شناخته شده است که با انجام واکنش‌های شیمیایی در مغز می‌تواند از خواب آلودگی و کسالت فرد مصرف کننده ممانعت به عمل آورد. به همین خاطر اگر نمی‌خواهید خوابتان مختل شود بهتر است که مصرف آن را به شب هنگام نیندازید!

تفاوت کافی میکس و نسکافه از نظر قیمت

بدون شک درک تفاوت کافی میکس و نسکافه از نظر قیمت نسبت به سایر پارامترها آسان‌تر خواهد بود. از آنجایی که در فراوری به ترکیبات کافی میکس، مواد اولیه بیشتری به کار می‌رود بنابراین طبیعی است که در مقایسه با نسکافه قیمت بالاتری داشته باشد. البته پارامتر قیمت خیلی جای بحث دارد!

در واقع قیمت در گرو عوامل مختلفی است و تعیین نرخ نهایی محصولات به این سادگی‌هایی که فکر می‌کنید نیست! همین را بس که بدانید هر چقدر در ساختار یک محصول مواد اولیه بیشتری به کار رود و فرایند فراوری و تولید آن طولانی‌تر باشد طبیعتاً قیمت بالاتری خواهد داشت.

تفاوت کافی میکس و نسکافه از نظر قیمت

تفاوت کافی میکس و نسکافه از نظر قیمت وابستگی مستقیمی به بحث کیفیت آن دو نیز خواهد داشت. علاوه بر آن، این مسئله که قهوه پایه آنها از نوع عربیکا یا روبوستا باشد نیز در برآورد نهایی نرخ آنها بی تاثیر نیست.

به طور کلی استفاده از قهوه‌های عربیکا از آنجا که کیفیت و طعم قابل قبول‌تری دارد منجر به افزایش قیمت محصول نهایی خواهد شد. متقابلاً، محصولات تولید شده بر پایه قهوه روبوستا قیمت ارزان تری خواهند داشت.

نتیجه‌گیری نهایی و خلاصه هر آنچه که آموختیم!

با توجه به اینکه در تمامی قسمت‌های قبلی این مطلب به طور مفصل به تفاوت کافی میکس و نسکافه پرداختیم، ترجیح می‌دهیم که بخش پایانی را با چند توصیه راجع به نحوه نگهداری نسکافه و کافی میکس به اتمام برسانیم؛ تا خوشمزگی و طعم بی‌نظیر این دو محصول تحت هیچ شرایطی مختل نشود. از جمله مهم‌ترین شرایط ویژه می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • از نگهداری آنها در کنار سایر مواد غذایی و محصولات معطر بپرهیزید.
  • در جای تاریک و فاقد رطوبت نگهداری شوند.
  • ظرف نگهدارنده آنها به هیچ وجه رطوبت را جذب نکند و هوا نکشد.
  • محل نگهداری خنک و خشک باشد.

تیم متخصص کای کاپ آماده ارائه بی‌نظیرترین محصولات به شما دوستان عزیز است؛ شما به سادگی چند کلیک می‌توانید متناسب با بودجه‌ای که در نظر گرفته‌اید، حجم دلخواهی از محصولات با کیفیت را راهی آشپزخانه خود کنید؛ بدون اینکه کوچک‌ترین دغدغه و نگرانی از بابت نامرغوب بودن و تقلبی بودن محصولات داشته باشید.

شما علاقه‌مندان به نوشیدن نسکافه و کافی میکس می‌توانید برای خرید اینترنتی هم به صورت جزئی و هم کلی از طریق فوشگاه اینترنتی کای کاپ اقدام به ثبت سفارش نمایید، در صورت نیاز به راهنمایی نیز می‌توانید با کارشناسان مجرب فروشگاه اینترنتی کای کاپ در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *