وبلاگ

خواص درمانی چای ماچا برای دوستداران این چای

خواص درمانی چای ماچا برای دوستداران این چای

خواص درمانی چای ماچا

آیا از خواص درمانی چای ماچا مطلع هستید؟ آیا تا کنون چای ماچا استفاده کرده‌اید؟ چنانچه می‌خواهید از این نوع چای و خواص درمانی آن مطلع شوید تا پایان این مطلب در فروشگاه کای کاپ با ما همراه بمانید.

طول عمر و راز سلامتی مردم کشور ژاپن در دنیا زبانزد است و عده زیادی از محققان علت این موضوع را مصرف خوراکی و مواد غذایی سالم و پر خاصیت در نظر می‌گیرند.

یکی از مهمترین مواد غذایی که مردم ژاپن مصرف می‌کنند چای سبز است که اصلی‌ترین نوشیدنی گرم برای آن‌ها به حساب می‌آید و از خواص بسیار زیادی برخوردار است.

خواص درمانی چای ماچا

یکی از پر خاصیت‌ترین انواع گونه‌های چای سبز را می‌توان چای ماچا نام برد که نه تنها نوشیدنی اصیل و رایج در کشور ژاپن به حساب می‌آید بلکه اهمیت آن به قدری است که این چای را در زمان برگزاری جشن‌ها و مراسم‌های مهم سرو می‌کنند.

تحقیقات صورت گرفته بر روی چای ماچا ژاپنی باعث شده تا امروزه مردم دیگر کشور‌های جهان از جمله ایران نیز آن را مورد استفاده قرار دهند تا بتوانند از فواید چای سبز ماچا بهره‌مند گردند.

چای ماچا چیست؟

چای ماچا یک نوشیدنی اصیل ژاپنی است که به همین دلیل آن را با نام چای ماچا ژاپنی نیز می‌شناسند؛ از طرف دیگر بدین دلیل که این چای از انواع چای سبز محسوب می‌شود به آن چای سبز ماچا نیز گفته می‌شود.

این چای از برگ گیاه چای سبز تهیه می‌شود و در مزارع ژاپن مورد کشت و پرورش قرار می‌گیرد. پس از آن برگ‌های چای سبز خشک می‌شوند و طی عملیات خاصی به پودر تبدیل می‌گردند تا در نهایت چای ماچا تولید می‌شود.

چای ماچا چیست؟

چای ماچا در انواع مختلفی قابل تهیه است که میزان مرغوبیت آن‌ها متفاوت است و هر چه قدر که میزان مرغوبیت این چای بیشتر باشد، خواص درمانی آن نیز افزایش می‌یابد.

خواص درمانی چای ماچا چیست؟

خواص درمانی چای ماچا بسیار زیاد هستند و میزان فواید آن به قدری است که می‌توان آن را در حالت کلی برای تمامی بخش‌های بدن مفید و سودمند در نظر گرفت. مهمترین فواید چای ماچا به صورت کلی از قبیل زیر شناخته می‌شوند:

 • برخوردار بودن از خاصیت ضد التهابی
 • افزایش متابولیسم بدن
 • افزایش سوخت و ساز بدن
 • کمک به چربی سوزی
 • کمک به کاهش وزن و تناسب اندام
 • بهبود گردش خون
 • حفظ سلامتی کبد و جلوگیری از ابتلا به کبد چرب
 • حفظ سلامتی قلب
 • تقویت حافظه
 • تقویت عملکرد مغز
 • جلوگیری از ابتلا به سرطان
 • تقویت و محافظت از پوست و مو
 • سم زدایی بدن
 • کاهش میزان استرس
 • کنترل قند خون و جلوگیری از ابتلا به دیابت

خواص درمانی چای ماچا چیست؟

خواص چای ماچا ژاپنی به گونه‌ای است که محققان مصرف آن را برای همه انسان‌ها ضروری و لازم می‌دانند و توصیه می‌کنند که همه انسان‌ها در سراسر جهان این نوشیدنی بسیار پر خاصیت را در وعده‌های روزانه خود قرار دهند و به صورت مداوم از آن استفاده کنند.

بهترین زمان مصرف چای ماچا

برای آنکه بتوان از خواص درمانی چای ماچا بهره‌مند شد، بهتر است تا آن را در بهترین و مناسب‌ترین زمان مصرف کرد. بر اساس گفته پزشکان بهترین زمان مصرف چای ماچا پس از وعده‌های غذایی و به صورت میان وعده است.

به عبارت دیگر بهترین زمان مصرف چای سبز ماچا مواقعی است که معده نه خیلی پر باشد و نه خیلی خالی؛ خواص درمانی چای ماچا و مداوم در مصرف آن مسأله‌ای که باید از آن مطلع باشید این است که چای ماچا را باید به صورت مداوم مورد استفاده قرار دهید و هر روز به میزان یک الی دو مرتبه این نوشیدنی را میل کنید.

کسانی که چای ماچا ژاپنی را به صورت مداوم و هر روز استفاده می‌کنند به میزان بیشتری از فواید چای سبز ماچا بهره‌مند می‌شوند.

بهترین زمان مصرف چای ماچا

اما توجه داشته باشید که مصرف بیش از حد و افراطی آن نیز مناسب نیست و انجام این کار نه تنها شما را از خواص درمانی چای ماچا دور می‌کند بلکه امکان بروز عوارض یا مشکلاتی را نیز خواهد داشت. بنابراین بیشتر از دو الی سه مرتبه در روز نباید چای سبز ماچا مصرف کنید.

خواص چای ماچا برای لاغری

چای ماچا ژاپنی یک منبع غنی از پلی فنول است که مصرف آن باعث حل شدن‌تری گلیسیرید در بدن می‌شود و از آنجایی که‌تری گلیسیرید یکی از مهمترین چربی‌های خون است، بروز این اتفاق بر روی چربی سوزی و کاهش وزن تأثیر می‌گذارد؛ به همین دلیل خواص چای ماچا برای لاغری بسیار قابل توجه است و نمی‌توان از آن غافل شد.

از این جهت حتی بسیاری از متخصصان تغذیه و یا مربی‌های ورزشی مصرف این چای را به مراجعین خود توصیه می‌کنند تا به این طریق بتوانند کاهش وزن بهتری داشته باشند.

خواص چای ماچا برای لاغری

در رابطه با فواید چای ماچا برای لاغری باید به این مسأله نیز اشاره کنیم که این چای از میزان بسیار کمی کالری برخوردار است و مصرف آن کالری زیادی به بدن وارد نمی‌کند که از این جهت نیز برای لاغری مورد توجه است.

طریقه مصرف چای ماچا برای لاغری

طریقه مصرف چای ماچا برای لاغری از اهمیت زیادی برخوردار است که اگر آن را رعایت کنید به میزان بیشتری از خواص این چای برای لاغری بهره‌مند می‌شوید.

در این خصوص باید یک الی دو قاشق از پودر چای ماچا را در یک لیوان آب جوش حل کنید و به قدری بهم بزنید که کف کند. علاوه بر آن برای تأثیرگذاری بیشتر می‌توانید چای سبز ماچا را به همراه شیر کم چرب نیز میل نمایید.

طریقه مصرف چای ماچا برای لاغری

کسانی که با مصرف چای سبز دچار افت فشار نمی‌شوند برای تأثیرگذاری بیشتر در لاغری می‌توانند آن را صبح ناشتا نیز مصرف کنند.

خواص چای ماچا برای کبد

همان طور که در بخش‌های فوقانی اشاره شد چای ماچا برای کبد بسیار مفید است و تأثیرات خوبی بر روی وضعیت آن می‌گذارد. چای سبز ماچا از کبد در برابر رادیکال‌های آزاد محافظت می‌کند و به سم زدایی آن می‌پردازد.

خواص چای ماچا برای کبد

همچنین از آنجایی که چای سبز ماچا باعث تنظیم قند خون می‌شود از آسیب دیدن کبد جلوگیری به عمل می‌آید و کبد چرب ایجاد نمی‌شود.

خواص درمانی چای ماچا و بارداری

بسیاری از نوشیدنی‌ها و دارو‌های گیاهی در دوران بارداری مضر هستند و باید از مصرف آن‌ها پرهیز شود. اما چای سبز ماچا نه تنها در دوران بارداری خطرناک نیست بلکه فواید و خواصی را نیز به همراه دارد.

به صورت کلی فواید چای سبز ماچا در بارداری جلوگیری از بروز عوارض پوستی است و التهابات ناشی از کشش پوست در این دوران را به میزان زیادی کاهش می‌دهد.

خواص درمانی چای ماچا و بارداری

علاوه بر آن باید به فواید چای ماچا در جلوگیری از ابتلا به دیابت دوران بارداری نیز مؤثر است و در این زمینه می‌توان آن را مصرف کرد.

مطلب پایانی

خواص درمانی چای ماچا گویای این مسأله است که همه باید آن را مورد استفاده قرار دهند و به مصرف این چای بپردازند.

اما کیفیت و مرغوبیت این چای از اهمیت زیادی برخوردار است و باید حتماً آن را از فروشگاه‌های معتبر و مناسب تهیه کنید تا بتوانید از خواص این چای بهره‌مند شوید.

فروشگاه کای کاپ از بهترین ارائه‌دهندگان چای سبز ماچا است که با برند‌های مرغوب و مناسب ماچانو و ناولتی این محصول را ارائه می‌دهد.

نحوه ثبت سفارش در کای کاپ بسیار آسان است و به راحتی می‌توانید روند سفارش را تکمیل کنید. در صورتی که به کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه نیاز دارید به واسطه تلفن‌های تماس با ما در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *