وبلاگ

چای ماچا برای لاغری، راهی سبک و سالم برای لاغری

چای ماچا برای لاغری، راهی سبک و سالم برای لاغری

راهکارهای مؤثر چای ماچا برای لاغری

چای ماچا چیست؟ آیا چای ماچا برای لاغری مناسب است؟ اگر قصد کاهش وزن دارید و به دنبال یک نوشیدنی گیاهی برای کمک به کاهش وزن خود هستید تا پایان این مطلب در فروشگاه کای کاپ همراه ما بمانید.

خوراکی‌ها، نوشیدنی‌ها و انواع مواد غذایی که در طول مصرف می‌کنیم تأثیر زیادی بر روی وضعیت بدن ما دارند و می‌توانند موجب بهبود عملکرد بدن، چاقی، لاغری، بیماری و یا… شوند.

بنابراین باید خوراکی‌ها و نوشیدنی‌هایی که در طول روز مصرف می‌کنیم را با دقت انتخاب کنیم و سعی داشته باشیم که بهترین مواد غذایی را به صورت روزانه مصرف نماییم تا سلامتی بدن حفظ شود و از ابتلا به بیماری‌ها و مشکلات مختلف جلوگیری به عمل آید.

راهکارهای مؤثر چای ماچا برای لاغری

در میان مردم کشور‌های مختلف جهان، ژاپنی‌ها از نظر سلامتی، تندرستی و طول عمر زبانزد سراسر جهان هستند که از این رو محققان زیادی بر روی شرایط زندگی آن‌ها تمرکز کرده‌اند تا راز شادابی و طول عمر آن‌ها را دریابند.

با تحقیقات انجام شده در این زمینه مشخص شده است که خوراکی‌های این مردم بسیار پر خاصیت و مفید هستند که یکی از این خوراکی‌ها چای سبز است. در کل چای سبز از اصلی‌ترین و محبوب‌ترین نوشیدنی‌های مردم این کشور محسوب می‌شود که خاصیت بسیار زیادی دارد.

چای ماچا چیست؟

چای ماچا نوعی چای سبز است که از برگ گیاه چای سبز به دست می‌آید و در کشور ژاپن به وفور مورد استفاده قرار می‌گیرد.

این چای به عنوان چای سبز ماچا و چای ماچای ژاپنی نیز شناخته می‌شود و سرشار از خاصیت است؛ به همین دلیل می‌خواهیم تأثیر چای ماچا برای لاغری را نیز مورد بررسی قرار دهیم.

آیا چای سبز ماچا لاغر می‌کند؟

بر اساس تحقیقات انجام شده از سوی محققان مشخص شده است که چای ماچا ژاپنی لاغر می‌کند و استفاده از آن می‌تواند بر روی کاهش وزن و تناسب اندام تأثیر‌گذار باشد.

آیا چای سبز ماچا لاغر می‌کند؟

بنابراین کسانی که به دنبال یک نوشیدنی گیاهی و بدون عوارض برای کاهش وزن هستند می‌توانند از فواید چای ماچا در این زمینه بهره‌مند گردند.

چای ماچا برای لاغری

خواص چای ماچا برای کاهش وزن بسیار قابل توجه است زیرا این نوع چای حاوی مقادیر بسیار زیادی پلی فنول است که مصرف آن به حل شدن‌تری گلیسیرید در بدن کمک می‌کند و به این ترتیب کاهش وزن برای افراد با مصرف آن امکان‌پذیر می‌شود.

لازم به توضیح است که‌تری گلیسیرید از مهمترین چربی‌های خون به حساب می‌آید و به همین دلیل تأثیرگذاری چای ماچا سبز بر روی آن باعث کاهش وزن افراد می‌شود.

چای ماچا برای لاغری

علاوه بر آن باید اشاره داشته باشیم که میزان کالری موجود در این چای در حد صفر است و علت دیگری که باعث می‌شود تا مصرف آن باعث لاغری شود را می‌توان کم کالری بودن آن در نظر گرفت.

چای ماچا ژاپنی در کل یک نوشیدنی چربی سوز است که سوخت و ساز بدن را افزایش می‌دهد و متابولیسم بدن را بالا می‌برد که تمامی این موارد در کاهش وزن مؤثر واقع می‌شوند.

انواع چای ماچا برای لاغری

چای ماچا ژاپنی انواع مختلفی دارد و به سه گروه متفاوت دسته‌بندی می‌شود؛ انواع چای ماچا برای کاهش وزن موارد ذکر شده در زیر محسوب می‌شوند:

درجه عالی

چای ماچا درجه عالی بهترین چای سبز ماچا برای لاغری محسوب می‌شود که از بالاترین کیفیت برخوردار است و به رنگ سبز روشن زمردی است که از برداشت اول به دست می‌آید.

از آنجایی که کیفیت چای سبز در میزان تأثیرگذاری آن بر روی بدن مؤثر است، درجه عالی این چای تأثیر بیشتری بر روی لاغری و کاهش وزن خواهد داشت و نتایج چشم گیرتری را به وجود می‌آورد.

انواع چای ماچا برای لاغری

درجه خوب

چای ماچا درجه خوب از رنگ سبز روشن برخوردار است اما رنگ سبز این نوع چای از درجه عالی کمی تیره‌تر است. این چای از برداشت دوم به دست می‌آید و میزان مرغوبیت آن از چای درجه عالی کمتر خواهد بود؛ به همین دلیل مصرف آن به میزان کمتری بر روی لاغری تأثیر می‌گذارد.

درجه متوسط

در نهایت سومین نوع چای سبز ماچا دارای درجه متوسط است که از پایین‌ترین کیفیت در مقایسه با موارد فوق برخوردار است و رنگ تیره‌تری دارد. این نوع چای از برداشتهای سوم الی چهارم در مزارع چای سبز ژاپن تهیه می‌شود.

طریقه مصرف چای ماچا برای لاغری

طریقه مصرف چای ماچا برای لاغری را می‌توان در چند روش مد نظر قرار داد که این روش‌ها به شرح زیر هستند و کسانی که به دنبال کاهش وزن با استفاده از این چای هستند امکان انتخاب کردن هر یک از این روش‌ها بر حسب میل خود را خواهند داشت:

طریقه مصرف چای ماچا برای لاغری

استفاده از چای ماچا فوری

چای ماچا فوری راحت‌ترین شکل مصرف را دارد که نیازی به دم کردن آن نیست بلکه به راحتی می‌توان یک الی دو قاشق پودر چای سبز ماچا را داخل آب جوش ریخت و آن را بهم زد. پس از آن زمانی که چای کف کرد می‌توان آن را نوش جان نمود.

در صورتی که از پودر چای ماچای فوری استفاده می‌کنید نیز باید یک ساشه از چای را داخل آب جوش بریزید و نوش جان نمایید.

استفاده از چای ماچا فله

چای ماچا فله به صورت کیلویی تهیه می‌شود که در این روش داخل بسته‌بندی هیچ ساشه‌ای وجود ندارد بلکه پودر را به شکل باز یا بدون ساشه در اختیار خواهید داشت.

در این شرایط باید با استفاده از قاشق میزان آن را در زمان مصرف مشخص کنید و یک الی دو قاشق از آن را طبق آنچه در قسمت فوق شرح دادیم در داخل آب جوش بریزید و مصرف کنید.

در این شرایط می‌توانید کمی شیر را نیز به چای سبز ماچا استفاده کنید که برای تأثیر بیشتر در لاغری بهتر است تا شیر کم چرب به این منظور مورد استفاده قرار دهید.

دم کردن چای

چای سبز ماچا برای کاهش وزن را می‌توانید به روش دم کردن نیز مورد استفاده قرار دهید که در این شرایط نحوه مصرف آن و دم کردن آن با انواع دیگر چای مشابه است و باید پودر چای ماچا ژاپنی را داخل قوری ریخته و کمی آب جوش به آن اضافه کنید و سپس بر روی گاز قرار دهید تا کمی دم بکشد.

در این شرایط دقت داشته باشید که به ازای هر یک نفر باید یک قاشق پودر چای ماچا ژاپنی و یک لیوان آب جوش در قوری بریزید.

بهترین زمان مصرف چای ماچا برای لاغری

بهترین زمان مصرف چای ماچا برای کاهش وزن زمانی است که معده نه خیلی خالی باشد و نه خیلی پر. با این وجود میان وعده‌های غذایی بین صبح تا ظهر و یا بعد از ناهار بهترین زمان مصرف چای سبز ماچا برای کاهش وزن خواهند بود.

بهترین زمان مصرف چای ماچا برای لاغری

علاوه بر آن کسانی که به مصرف چای سبز ماچا عادت دارند و با مصرف آن در صبح ناشتا دچار افت فشار نمی‌شوند نیز می‌توانند برای کاهش وزن این چای را پیش از صبحانه مصرف کنند تا میزان چربی سوزی توسط چای سبز بیشتر شود.

مزایای چای سبز ماچا برای لاغری

چای سبز ماچا برای لاغری از فواید و مزایای زایدی برخوردار است که مهمترین فواید چای ماچا برای لاغری از قبیل زیر هستند:

  • عدم ایجاد عوارض برای بدن
  • گیاهی بودن چای ماچا ژاپنی و عدم به کار رفتن مواد شیمیایی در آن
  • پرورش یافتن این چای در بهترین مزارع ژاپن
  • مفید بودن ماچا برای سایر بخش‌های بدن
  • عدم وجود عوارض در لاغری با این نوع چای
  • مقرون به صرفه و کم هزینه بودن این نوشیدنی

چای ماچا برای لاغری بهتر است یا چای سبز؟

چای‌های سبز و چای ماچا هر دو یکسان هستند و از برگ گیاه چای سبز به دست می‌آیند؛ اما از آنجایی که روش استفاده و تولید این دو نوع چای با هم متفاوت است، می‌توان گفت که چای ماچا برای کاهش وزن بهتر است و تأثیرات بیشتری روی کاهش وزن خواهد داشت. علت این موضوع فشرده بودن چای ماچا ژاپنی و وجود خواص بیشتر در آن است.

چای ماچا برای لاغری بهتر است یا چای سبز؟

از آنجایی که چای ماچا ژاپنی به شکل پودری و فشرده استفاده می‌شود فواید بیشتری به همراه دارد و خواص آن بیشتر از چای سبز بر روی بخش‌های مختلف بدن تأثیر می‌گذارد.

بنابراین کسانی که قصد کاهش وزن دارند بهتر است تا از چای ماچای ژاپنی استفاده کنند اما چنانچه این نوع چای در دسترس نباشد هم چای سبز می‌تواند برای کاهش وزن تأثیر‌گذار باشد.

کلام پایانی

چای ماچا برای لاغری از بهترین گیاهان و نوشیدنی‌های سراسر جهان است که بیشترین میزان تأثیر را از آن دریافت خواهید کرد.

در نتیجه اگر قصد خرید این نوع چای را دارید از فروشگاه کای کاپ می‌توانید به این منظور اقدام کنید و این نوع چای ژاپنی را به شکل اینترنتی تهیه نمایید.

به این منظور فقط لازم است تا چای ماچا ژاپنی مورد نظر خود را در قسمت دسته‌بندی محصولات انتخاب کنید و آن را به سبد خرید بیفزایید و با تکمیل مراحل ثبت سفارش به خرید این محصول بپردازید و آن را در آدرس مورد نظر خود در هر شهر یا استانی تحویل بگیرید. برای راهنمایی بیشتر با کارشنسان فروشگاه اینترنتی کای کاپ در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *