وبلاگ

بهترین زمان مصرف قهوه در ساعات مختلف روز

بهترین زمان مصرف قهوه در ساعات مختلف روز

بهترین زمان مصرف قهوه چه موقعی است؟ آیا مصرف قهوه زمان‌بندی مشخصی دارد؟ اگر می‌خواهید که به صورت صحیح و اصولی به سرو قهوه بپردازید تا از خواص و فواید آن به بهترین شکل ممکن بهره‌مند شوید تا انتهای این مطلب همراه ما بمانید.

قهوه یک نوشیدنی مفید و بسیار محبوب است که در سراسر جهان استفاده می‌شود و از پیشینه بسیار طولانی برخوردار است.

در حال حاضر مردم به دلایل مختلف از این نوع نوشیدنی استفاده می‌کنند که یکی از مهمترین دلایل مصرف آن در سطح جهان را می‌توان بهره بردن از خواص قهوه مد نظر قرار داد.

برای آنکه بتوان از خواص بسیار زیاد قهوه بهره‌مند شد لازم است تا زمان مناسب مصرف قهوه را رعایت کرد که از این جهت در فروشگاه کای کاپ به بررسی بهترین زمان مصرف قهوه برای شما عزیزان می‌پردازیم.

بهترین زمان مصرف قهوه

رعایت بهترین زمان خوردن قهوه موضوع بسیار مهمی است که نباید از آن غافل شوید زیرا با انجام این کار می‌توانید به میزان بیشتری از خواص گوناگون قهوه بهره ببرید و تأثیرات چشم گیرتری از آن دریافت نمایید.

بهترین زمان مصرف قهوه

لازم به توضیح است که زمان مصرف قهوه برای بهره بردن از هر خاصیت آن متفاوت است که در بخش‌های زیر بهترین زمان برای بهره‌مند شدن از هر خاصیت قهوه را شرح می‌دهیم.

بهترین زمان مصرف قهوه در روز

بهترین زمان نوشیدن قهوه در روز برای بهره بردن از کافئین موجود در آن به گفته پزشکان و محققان ساعت ۱۰ صبح است که بدن به میزان بیشتری کافئین موجود در قهوه را جذب می‌کند.

به عبارت دیگر کورتیزول بدن در ساعات دیگر روز افزایش می‌یابد و همین موضوع باعث می‌شود که با مصرف قهوه در ساعات دیگر روز به دلیل افزایش سطح کورتیزول بدن، میزان جذب کافئین کاهش یابد و از تأثیرات مثبت قهوه در این شرایط کاسته می‌شود.

بهترین زمان مصرف قهوه در روز

در نتیجه اگر قصد دارید که با مصرف قهوه برای بدن خود کافئین تأمین کنید حتماً در ساعت ۱۰ صبح یک فنجان قهوه پر کافئین نوش جان کنید.

بهترین زمان استفاده از قهوه برای لاغری

یکی از مهمترین مزایای قهوه کمک به افزایش چربی سوزی و کاهش وزن است. کسانی که می‌خواهند کاهش وزن داشته باشند، بهتر است تا از قهوه در اوقات روزانه خود و به شکل مداوم استفاده کنند.

مصرف قهوه در هر ساعت از روز در زمینه لاغری تأثیرات یکسانی ندارد بلکه در برخی از مواقع با مصرف قهوه می‌توان در لاغری مؤثر‌تر واقع شد. به همین دلیل کسب اطلاع از بهترین زمان مصرف قهوه برای لاغری یک موضوع مهم تلقی می‌شود.

بهترین زمان مصرف قهوه برای لاغری

بهترین زمان خودن قهوه برای کاهش وزن و کمک به چربی سوزی بیشتر را می‌توان یک الی دو ساعت بعد از غذا در نظر گرفت؛ زیرا مصرف قهوه در این زمان موجب بهبود هضم غذا و تقویت گوارش می‌شود و چربی‌ها و قند موجود در غذا به کمک قهوه از بین ‌می‌روند.

علاوه بر آن برای لاغری با مصرف قهوه می‌توانید آن را همانند مورد ذکر شده در فوق ساعت ۱۰ صبح نیز مصرف کنید تا با افزایش جذب کافئین توسط بدن، متابولیسم افزایش یابد و سوخت و ساز بدن در طول روز بیشتر شود.

بهترین زمان خوردن قهوه برای کبد چرب

قهوه یک نوشیدنی بسیار مفید و مؤثر برای کبد است که با مصرف مداوم آن می‌توانید از ابتلا به کبد چرب جلوگیری کنید و یا با این بیماری مقابله نمایید. کسانی که به صورت مداوم و همیشگی قهوه تلخ مصرف می‌کنند معمولاً با سلامتی کبد رو به رو هستند و از ابتلا به کبد چرب در‌امان می‌مانند.

اما برای آنکه بتوان در این زمینه مؤثرتر عمل کرد باید بهترین زمان خوردن قهوه برای کبد چرب را رعایت نمود که بهترین زمان مصرف آن معمولاً صبح ناشتا است. اگر بتوانید روزانه یک فنجان قهوه تلخ قبل از صبحانه مصرف کنید با بهبود شرایط برای کبد رو به رو می‌شوید و کبد پاکسازی می‌شود.

بهترین زمان مصرف قهوه اسپرسو

قهوه اسپرسو یکی از غلیظ‌ترین و سنگین‌ترین روش‌های سرو قهوه است که میزان کافئین بسیار زیادی دارد و طعم آن بر اساس میزان رست قهوه بسیار تلخ است.

از آنجایی که کافئین موجود در اسپرسو بسیار زیاد است باید حتماً آن را در ساعات مناسب روز مصرف کرد تا موجب بروز اختلال در خواب نشود. از این جهت بهترین زمان مصرف قهوه اسپرسو را می‌توان ساعات مختلف روز تا قبل از ۵ الی ۶ بعد از ظهر در نظر گرفت.

بهترین زمان مصرف قهوه اسپرسو

به عبارت دیگر قهوه اسپرسو نباید در هنگام شب مصرف شود و باید بعد از ساعت ۶ شب از نوشیدن آن خودداری کنید تا ساعات خواب شما با اختلال مواجه نشود.

بهترین زمان استفاده قهوه در بدنسازی

کسانی که به ورزش بدنسازی می‌پردازند از خوراکی‌های مختلفی استفاده می‌کنند تا تأثیرات مثبتی بر روی وضعیت بدن خود داشته باشند. یکی از مفیدترین خوراکی‌ها برای کسانی که به ورزش بدنسازی می‌پردازند قهوه تلخ است.

بهترین زمان مصرف قهوه در بدنسازی یک ساعت پیش از شروع به ورزش است؛ زیرا در این زمان مصرف قهوه موجب می‌شود که سوخت و ساز بدن بیشتر شود و سطح انرژی بالا رود.

به همین دلیل اگر یک ساعت پیش از ورزش بدنسازی قهوه تلخ مصرف کنید از این امکان برخوردار خواهید بود تا میزان بیشتری چربی در طول ورزش بسوزانید.

بهترین زمان خوردن قهوه برای بیدار ماندن

قهوه را می‌توان برای جلوگیری از خواب آلودگی و رفع خستگی مصرف کرد که اگر بخواهید با مصرف قهوه بیدار بمانید و ساعات خواب خود را به تأخیر بیندازید باید آن را در حدود ساعات ۹ الی ۱۱ شب مصرف کنید.

در این شرایط هر چه قدر که قهوه مصرف شده غلیظ‌تر و پر کافئین‌تر باشد، خواب شما به میزان بیشتری به تعویق می‌افتد و می‌توانید تا نیمه شب و یا حتی صبح بیدار بمانید.

بهترین زمان خوردن قهوه برای بیدار ماندن

اما لازم به ذکر است که مصرف قهوه پس از ساعت ۶ بعد از ظهر نیز به میزان قابل توجهی بر روی خواب شب تأثیر‌گذار است و ساعات خواب شب را به تعویق میاندازد.

بهترین زمان مصرف قهوه سبز

قهوه سبز در واقع به نوعی قهوه گفته می‌شود که عملیات رست قهوه بر روی آن انجام نمی‌شود و زمانی که از گیاه به دست می‌آید به همان شکل وارد بازار مصرف می‌شود.

به همین دلیل رنگ آن سبز است و عدم انجام عملیات رست بر روی آن باعث می‌شود که این قهوه خواص متفاوتی نسبت به سایر انواع قهوه داشته باشد.

بهترین زمان مصرف قهوه سبز از نظر پزشکان و محققان پیش از خواب است که در این زمان به میزان بیشتری می‌توان از خواص قهوه بهره برد، اما با این وجود در صورت تمایل می‌توانید در ساعات دیگر روز نیز از قهوه سبز استفاده کنید.

فواید خوردن قهوه در شب

مصرف قهوه در هنگام شب با فواید متفاوتی همراه است که مهمترین فواید آن را می‌توان از قبیل زیر در نظر گرفت:

  • کمک به بهبود وضعیت خلق و خو
  • کاهش سطح افسردگی
  • مقابله با بیماری دیابت
  • افزایش متابولیسم بدن
  • کمک به کاهش وزن و چربی سوزی

فواید خوردن قهوه در شب

مطلب پایانی

بهترین زمان مصرف قهوه برای بهره بردن از خواص مختلف آن را بررسی کردیم. چنانچه قصد دارید که بهترین و با کیفیت‌ترین انواع قهوه را تهیه کنید و از مصرف آن در اوقات مورد نظر لذت ببرید از طریق فروشگاه کای کاپ برای خرید آن اقدام کنید.

فروشگاه کای کاپ بهترین انواع قهوه را در اختیار شما عزیزان قرار می‌دهد که از بهترین برند‌ها برخوردار است و می‌توانید به صورت آنلاین ثبت سفارش خرید در این مجموعه داشته باشید. به منظور کسب اطلاعات بیشتر از طریق تلفن‌های تماس با ما در ارتباط باشید و یا در شبکه‌های اجتماعی ما را دنبال کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *