وبلاگ

خواص قهوه اسپرسو

خواص قهوه اسپرسو

خواص قهوه اسپرسو بسیار زیاد و متعدد هستند و مصرف آن می‌تواند برای بخش‌های مختلف بدن مفید باشد. در واقع همین موضوع باعث شده تا عده زیادی به سمت مصرف این قهوه روی آورند، اما باید توجه داشته باشید که همه انواع قهوه اسپرسو دارای فواید یکسانی نیستند بلکه مفیدترین اسپرسو که می‌توان از خواص آن بهره برد، اسپرسو تلخ و بدون افزودنی است.

اسپرسو برای تهیه نوشیدنی‌های مختلفی که بر پایه قهوه اسپرسو هستند مورد استفاده قرار می‌گیرد و طعم و عطر بسیار خوبی دارد و یک نوع قهوه غلیظ است که با شیر، فوم شیر و افزودنی‌های دیگر نیز سرو می‌شود. این قهوه از ترکیب دانه‌های قهوه عربیکا و روبوستا به دست می‌آید و با درصد‌های متفاوت تهیه می‌شود.

خواص قهوه اسپرسو چیست؟

مهمترین فواید قهوه اسپرسو که باعث جلب توجه به سوی آن شده است را می‌توان مواردی از قبیل زیر در نظر گرفت:

  • تقویت حافظه
  • کمک به افزایش تمرکز
  • بهبود عملکرد سیستم ایمنی بدن
  • افزایش سطح انرژی
  • افزایش متابولیسم بدن
  • افزایش سوخت و ساز چربی‌ها
  • برطرف کردن احساس خستگی و خواب آلودگی
  • تقویت کبد
  • تقویت قلب
  • کمک به بهبود و درمان دیابت
  • جلوگیری از ابتلا به سرطان پوست

خواص قهوه اسپرسو چیست؟

برخی از فواید قهوه اسپرسو را در بخش‌های بعدی به شکل مفصل بررسی می‌کنیم.

خواص قهوه اسپرسو برای زنان

اسپرسو علاوه بر فوایدی که در بخش‌های فوقانی به آن‌ها اشاره شد، برای زنان از خواص جداگانه‌ای برخوردار است. مهمترین خواص قهوه اسپرسو برای زنان جلوگیری از ابتلا به سرطان رحم است که اگر این قهوه به صورت مداوم و روزانه مورد استفاده قرار بگیرد به میزان بسیار زیادی می‌تواند از ابتلا به سرطان رحم جلوگیری کرد.

بر اساس بررسی‌ها و تحقیقاتی که در این زمینه انجام شده است، مصرف مداوم قهوه اسپرسو به میزان ۲۵ درصد در کنترل سرطان گردنه رحم و رحم مؤثر است؛ پس اگر می‌خواهید از ابتلا به این بیماری پیشگیری کنید و یا در معرض ابتلا به این سرطان هستید حتماً قهوه اسپرسو را در وعده‌های غذایی خود قرار دهید.

خواص قهوه اسپرسو برای زنان

اما از طرف مقابل توجه داشته باشید که مصرف قهوه در دوران قاعدگی صحیح و مناسب نیست و بهتر است که از مصرف آن در قاعدگی بپرهیزید زیرا می‌توانید موجب تشدید علائم قاعدگی گردد.

با توجه به خواص قهوه اسپرسو برای زنان مصرف آن را می‌توان بسیار مناسب در نظر گرفت و با قرار دادن آن در وعده‌های غذایی روزانه می‌توان از خواص بسیار زیادی بهره برد.

خواص قهوه اسپرسو برای مردان

خواص قهوه اسپرسو برای مردان نیز بسیار حائز اهمیت و قابل توجه است؛ زیرا مصرف این قهوه موجب می‌شود که عملکرد جنسی آقایان بهبود یابد و کسانی که در این زمینه دچار مشکل هستند و با بیماری‌های جنسی مواجه‌اند با قرار دادن قهوه در وعده‌های غذایی خود می‌توانند این مشکل را برطرف کنند یا آن را بهبود بخشند.

در واقع بر اساس تحقیقاتی که در دانشگاه تگزاس انجام شده کافئین موجود در قهوه موجب می‌شود که مشکلات جنسی از قبیل: زود انزالی، میل جنسی و نعوذ توسط این نوشیدنی تحت کنترل قرار بگیرند. زیرا کافئین موجب افزایش گردش خون در بدن می‌شود و این موضوع باعث برطرف شدن اختلالات زودانزالی و نعوذ می‌گردد.

خواص قهوه اسپرسو برای مردان

علاوه بر آن باید آگاه باشید که اسپرسو برای پیشگیری از ابتلا به سرطان پروستات در آقایان نیز مفید است و در این خصوص نیز می‌توان از خواص آن بهره برد. قهوه اسپرسو حاوی مقادیر زیادی آنتی اکسیدان است که مصرف آن موجب کاهش خطر ابتلا به پروستات می‌شود و در این زمینه بسیار مفید است.

خواص قهوه اسپرسو برای لاغری

یکی از اصلی‌ترین عللی که موجب شده تا افراد به سمت مصرف این قهوه روی‌آورند، لاغری و کاهش وزن است. اسپرسو در کاهش وزن بسیار مؤثر است و می‌توان از آن در جهت لاغری بهره برد. زیرا این نوشیدنی بسیار کم کالری است و خصوصاً اگر آن را به شکل تلخ مصرف کنید در حدود ۲ تا ۵ کالری برای بدن شما فراهم می‌شود که این میزان کالری بسیار کم است و با خیال آسوده می‌توانید آن را سرو کنید.

علاوه بر آن قهوه اسپرسو به صورت طبیعی موجب افزایش متابولیسم و سوخت و ساز بدن می‌شود که این موضوع نیز بر روی کاهش وزن بسیار مؤثر است و با مصرف مداوم آن می‌توان موجب لاغری، کم شدن اشتها و کاهش وزن شد.

خواص قهوه اسپرسو برای لاغری

لازم به توضیح است که مصرف انواع قهوه اسپرسو که با شیر، خامه و یا شکلات تهیه می‌شوند در لاغری مؤثر نیستند زیرا کالری این نوع قهوه‌ها زیاد است و می‌تواند موجب بروز چاقی و اضافه وزن شود. با این وجود اگر انواع قهوه اسپرسو با شیر را نیز به شکل صحیح و با بهره‌گیری از رژیم غذایی مناسب مصرف کنید با خطر ابتلا به اضافه وزن رو به رو نخواهید شد.

فواید قهوه اسپرسو برای فشار خون

اگر از جمله افرادی هستید که به شکل دائمی فشار خون پایینی دارید و به دلیل اختلالاتی که در بدن شما به دلیل این موضوع ایجاد می‌شود رنج می‌برید، قهوه اسپرسو مصرف کنید.

اسپرسو می‌تواند منجر به افزایش فشار خون در بدن شود و به کسانی که فشار خون کمی دارند کمک می‌کند تا فشار خون آن‌ها به حالت طبیعی برسد و سطح بالاتری پیدا کند.

اما از طرف مقابل افرادی که سابقه فشار خون بالا دارند معمولاً نباید از قهوه استفاده کنند زیرا مصرف آن می‌تواند منجر به بالا‌تر رفتن فشار خون آن‌ها شود. بنابراین این عزیزان باید زیر نظر پزشک به مصرف قهوه اسپرسو بپردازند.

خواص قهوه اسپرسو برای کلیه

بسیاری از افراد فکر می‌کنند که قهوه اسپرسو برای کلیه مضر است و مشکلات کلیوی به وجود می‌آورد اما لازم به ذکر است که یکی از اصلی‌ترین فواید قهوه اسپرسو برای کلیه است و به این بخش از بدن مربوط می‌شود. زیرا قهوه می‌تواند از ابتلا به سنگ کلیه جلوگیری کند و کسانی که به شکل مداوم از قهوه اسپرسو تلخ استفاده می‌کنند به میزان خیلی زیادی از خطر ابتلا به سنگ کلیه در‌امان می‌مانند.

خواص قهوه اسپرسو برای کلیه

با این وجود اگر سابقه ابتلا به سنگ کلیه دارید حتماً قهوه اسپرسو را در وعده‌های خوراکی روزانه خود قرار دهید و آن در طول روز مصرف نمایید تا سلامتی شما به خطر نیفتد.

فواید قهوه اسپرسو برای کبد

بیماری کبد چرب یکی از شایع‌ترین بیماری‌هایی است که مردم کشور ما با آن رو به رو هستند و از آن رنج می‌برند که مصرف مواد غذایی چرب و فست فود‌ها نیز بر روی این مسأله تأثیر‌گذار است و باعث افزایش ابتلا به کبد چرب شده است. اما خوشبختانه اسپرسو برای کبد چرب بسیار مفید است و با مصرف مداوم قهوه می‌توانید از ابتلا به کبد چرب در‌امان بمانید و یا به درمان چربی کبد خود کمک کنید.

قهوه اسپرسو حاوی مقادیر قابل توجهی کافئین و اسید کلرژنیک است که باعث هضم بهتر غذا می‌شود و بر روی چربی کبد تأثیرات مثبت می‌گذارد. بهترین نوع مصرف قهوه اسپرسو برای برطرف کردن این مشکل قهوه تلخ است که بیشترین میزان تأثیرگذاری روی کبد را خواهد داشت.

خواص قهوه اسپرسو برای قلب

در رابطه با فواید قهوه اسپرسو باید به خواص آن برای قلب نیز اشاراتی داشته باشیم. تحقیقاتی در جهان نسبت به قهوه و فواید آن برای قلب انجام شده است که بر حسب آن‌ها محققان دریافته‌اند که قهوه اسپرسو بر روی مشکلات قلبی و عروقی تأثیرگذار است و با مصرف مداوم آن می‌توانید از فواید قهوه اسپرسو برای قلب بهره‌مند گردید که مهمترین مزایای آن از قبیل زیر هستند:

  • منظم کردن ضربان و ریتم قلب
  • کاهش التهابات قلبی
  • جلوگیری از سکته قلبی
  • برطرف کردن و درمان نارسایی‌های قلبی

خواص قهوه اسپرسو برای قلب

خواص قهوه اسپرسو برای مو

اگر می‌خواهید از فواید قهوه اسپرسو برای مو بهره‌مند شوید حتماً آن را در وعده‌های خوراکی خود قرار دهید تا علاوه بر بهره بردن از خواص آن برای سایر بخش‌های بدن از خواص آن برای مو نیز بهره‌مند شوید.

زیرا قهوه می‌تواند موجب طراوت و شادابی مو شود و مو‌ها را تقویت و از ریزش آن‌ها جلوگیری کند. به همین دلیل پزشکان نه تنها مصرف قهوه را برای مو توصیه می‌کنند بلکه استفاده از ماسک قهوه برای مو به شکل موضعی را نیز پیشنهاد می‌نمایند.

فواید اسپرسو در صبح

یکی از بهترین زمان‌ها برای مصرف اسپرسو، صبح ناشتا و یا به صورت کلی در صبح است.
تحقیقات نشان می‌دهد که مصرف قهوه در صبح بیشتر از سایر زمان‌ها موجب جذب خواص آن به بدن می‌شود و زمان طلایی برای مصرف قهوه است.

فواید اسپرسو قبل از تمرین

ورزشکاران حتماً با نصیحت مربی خود که قبل از ورزش قهوه مصرف کنند رو به رو شده‌اند. در این رابطه باید بدانید که این توصیه مربیان ورزشی بی‌دلیل نیست و مصرف قهوه پیش از ورزش می‌تواند مفید واقع شود. مهمترین فواید اسپرسو قبل از تمرین از قبیل زیر هستند:

  • کاهش درد‌های عضلانی
  • افزایش میزان چربی سوزی
  • افزایش تمرکز
  • بهبود عملکرد کلی بدن
  • افزایش سطح انرژِی در طول ورزش
  • بهبود گردش خون

فواید اسپرسو قبل از تمرین

کلام پایانی

با بررسی‌های انجام شده در رابطه با خواص قهوه اسپرسو چنانچه قصد مصرف آن را دارید از طریق فروشگاه کای کاپ می‌توانید برای خرید انواع قهوه اسپرسو اقدام کنید و از مصرف این نوشیدنی لذت ببرید یا از خواص آن بهره‌مند شوید. به این منظور تنها کافی است تا به قسمت محصولات و دسته‌بندی محصول فروشگاه وارد شوید.

شما علاقه مندان به قهوه اسپرسو برای خرید اینترنتی انواع قهوه اسپرسو و برای همچنین اطلاع از قیمت قهوه اسپرسو می‌توانید با کارشناسان فروشگاه اینترنتی کای کاپ در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *