وبلاگ

راهنمای خرید قهوه، از نوع، بو، طعم تا ترکیبات مورد علاقه

راهنمای خرید قهوه، از نوع، بو، طعم تا ترکیبات مورد علاقه

آیا به راهنمای خرید قهوه نیاز دارید؟ اگر با ابهاماتی در خصوص خرید قهوه رو به رو هستید که بر اساس آن‌ها نیاز به دریافت کمک و راهنمایی دارید در فروشگاه کای کاپ همراه ما بمانید.

دانه‌های قهوه به سه دسته تقسیم می‌شوند که در تمامی دنیا از این سه دانه با درصد‌ها و ترکیب‌های مختلف و به روش‌های گوناگون استفاده می‌شود. همین موضوع موجب شده تا قهوه فرانسه، ترک و اسپرسو از عطر و طعم متفاوتی برخوردار باشند که البته نحوه سرو آن‌ها نیز در این موضوع بی‌تأثیر نیست.

به هر حال قهوه از تنوع زیادی برخوردار است که برای خرید آن باید به مسائل مختلفی توجه کرد تا بتوان به ترکیب و نوع قهوه مورد نظر دست یافت. خصوصاً امروزه که مصرف قهوه در خانه بیش از پیش رواج یافته است توجه به این موضوع مهم‌تر خواهد بود.

به همین دلیل در فروشگاه کای کاپ که عرضه‌کننده بهترین انواع پودر قهوه در کشور است، راهنمای خرید قهوه را برای شما هموطنان عزیز آماده کرده‌ایم.

راهنمای جامع خرید قهوه

برای خرید قهوه باید به مسائل مختلفی توجه کرد تا بتوان قهوه مورد نظر و باب میل را خریداری نمود. تنوع در قهوه به میزانی زیادی است که حتی مصرف‌کنندگان قدیمی این نوشیدنی نیز شاید هنوز به شکل صحیح و درست از جزئیات آن مطلع نباشند.

راهنمای جامع خرید قهوه

به عبارت دیگر می‌توان این چنین بیان کرد که مسائل مختلفی بر روی ویژگی‌های قهوه تأثیر‌گذار هستند که همه آن‌ها در حین خرید قهوه مؤثر هستند و نباید از آن‌ها غافل شد.

قهوه خوب چه مارکی بخرم؟

اگر از جمله افرادی هستید که در جست و جوی پاسخ این پرسش هستند و می‌خواهند بدانند که چه مارک قهوه‌ای خوب است تا آن را تهیه کنند، باید به شما عزیزان در این خصوص و همچنین راهنمای خرید قهوه بگوییم که قهوه بر اساس نوع آن با برند‌های مختلفی تولید می‌شود.

به عنوان مثال: اگر نیاز به قهوه اسپرسو داشته باشید برند‌های آن از قهوه فوری یا دانه قهوه مجزا خواهد بود. به همین دلیل برای آنکه در نظر گرفت کدام برند‌های قهوه خوب هستند باید ابتدا قهوه مد نظر شما مشخص باشد.

قهوه خوب چه مارکی بخرم؟

اما در صورت کلی بهترین مارک و برند قهوه در فروشگاه کای کاپ در گونه‌های مختلف موجود است که می‌توانید آن‌ها را تهیه کنید و از کیفیت آن‌ها لذت ببرید.

محصولات این فروشگاه کاملاً تضمینی است و بهترین کیفیت را دارد و با خیال راحت می‌توانید هر یک از برند‌های موجود در فروشگاه را انتخاب کنید زیرا همه آن‌ها از کیفیت و مرغوبیت کافی برخوردارند.

قهوه مناسب برای دستگاه اسپرسو ساز

اسپرسو یکی از روش‌های سرو بسیار پرطرفدار قهوه است که ریشه در کشور ایتالیا دارد و از آنجایی که به عنوان پایه بسیاری از نوشیدنی‌های دیگر شناخته می‌شود، توجه به آن بسیار زیاد است. با این وجود باید آگاه باشید که قهوه مناسب برای دستگاه اسپرسو ساز در مرحله اول پودر قهوه اسپرسو است و از گونه‌های دیگر قهوه نمی‌توانید برای این دستگاه استفاده کنید.

پودر قهوه اسپرسو نیز از ترکیب دانه‌های قهوه عربیکا و روبوستا و در برخی از مواقع لیبریکا تهیه می‌شود که با درصد ترکیب متفاوت در بازار موجود است و هر کسی بر حسب سلیقه و ذائقه خود می‌تواند درصد ترکیب مورد نظر را تهیه کند.

قهوه مناسب برای دستگاه اسپرسو ساز

در راهنمای خرید قهوه اسپرسو باید به این مسأله نیز اشاره داشته باشیم که قهوه مناسب برای اسپرسو ساز باید به صورت کاملاً ریز آسیاب شده باشد و به حالت پودری تبدیل گردیده باشد. با این وجود می‌توانید دانه قهوه خریداری کنید و در حین مصرف خودتان آن را پودر و آسیاب کنید یا اینکه قهوه اسپرسو پودر شده به صورت آماده تهیه نمایید.

بهترین قهوه اسپرسو کافئین بالا

میزان کافئین در دانه‌های قهوه عربیکا، روبوستا و لیبریکا متفاوت است و اگر از جمله افرادی هستید که به کافئین علاقه دارند و به دنبال قهوه با کافئین بالا هستند باید شما را از این موضوع آگاه کنیم که دانه قهوه روبوستا در مقایسه با انواع دیگر دانه قهوه از بیشترین میزان کافئین برخوردار است.

علاوه بر آن میزان رست قهوه روبوستا نیز در درصد کافئین آن تأثیر می‌گذارد. به همین دلیل بهترین قهوه اسپرسو کافئین بالا نوعی قهوه است که به صورت ۱۰۰ درصد خالص از روبوستا تهیه شده باشد و یا درصد زیادی روبوستا در آن به کار رفته باشد و از رست دارک برخوردار باشد.

راهنمای خرید قهوه فوری

قهوه فوری همانند سایر انواع قهوه از دانه‌های عربیکا و روبوستا تشکیل می‌شود و در واقع تفاوت اصلی میان قهوه فوری با اسپرسو یا قهوه فرانسه و… در نحوه سرو و مصرف آن است.

قهوه فوری در کارخانه‌های صنعتی به شکلی تهیه می‌شود که بدون نیاز به دم کردن می‌توان آن را مورد استفاده قرار داد و برای مصرف آن نیازی به دم گذاشتن این قهوه نخواهد بود. همین موضوع موجب شده تا قهوه فوری به وفور مورد استقبال قرار گیرد زیرا هیچ محدودیتی در مصرف آن وجود ندارد و به راحتی می‌توان آن را در محیط‌های مختلف سرو کرد.

راهنمای خرید قهوه فوری

اما کیفیت قهوه فوری با برند‌های مختلف یکسان نیست و کسانی که قصد مصرف این قهوه را دارند باید به راهنمای خرید قهوه فوری توجه کنند و مسائلی از قبیل زیر را مد نظر قرار دهند:

  • برند قهوه
  • درصد عربیکا و روبوستای به کار رفته در آن
  • قیمت محصول
  • طعم و مزه قهوه
  • افزودنی‌های موجود در قهوه
  • خالص بودن قهوه
  • مرغوب بودن دانه‌های قهوه اولیه در تهیه قهوه فوری

معمولاً مرغوب بودن برند قهوه فوری باعث می‌شود که از سایر ویژگی‌های دیگر نیز برخوردار شوید و با این وجود خرید قهوه فوری با برند مرغوب و با کیفیت مهمترین نکته‌ای است که باید به آن توجه کنید تا از ویژگی‌های دیگر ذکر شده بهره‌مند گردید.

برای خرید قهوه به چه مسائلی باید توجه کرد؟

هر کسی برای خرید قهوه لازم است تا به نکاتی از قبیل زیر توجه داشته باشد:

نحوه سرو قهوه

قهوه با روش‌های مختلفی سرو می‌شود که بر اساس آن به اسپرسو، فرانسه و ترک دسته‌بندی می‌شود و کسانی که قصد خرید قهوه دارند باید آگاه باشند که به کدام شیوه می‌خواهند قهوه مصرف کنند تا بتوانند پودر قهوه یا دانه قهوه مناسبی تهیه کنند.

برای خرید قهوه به چه مسائلی باید توجه کرد؟

توجه به دستگاه قهوه ساز

بر اساس روش‌های مختلف سرو قهوه، دستگاه‌های مختلفی نیز به عنوان قهوه ساز وجود دارند که هر یک از آن‌ها برای سرو یک نوع قهوه مناسب خواهند بود.

به همین دلیل در راهنمای خرید قهوه نباید از این موضوع غافل شد که قهوه باید با دستگاهی که از آن برای دم کردن قهوه استفاده می‌کنید هماهنگی داشته باشد. به عنوان مثال: قهوه کپسولی را فقط با دستگاه قهوه ساز کپسولی می‌توان استفاده کرد و از قهوه ساز‌های دیگر برای عمل‌آوری آن نمی‌توان استفاده نمود.

برند قهوه

همانطور که می‌دانید شرکت‌های مختلف ایرانی و خارجی عرضه‌کننده پودر قهوه در بازار هستند که از مهمترین مسائل برای خرید قهوه توجه به برند است. زیرا برند در واقع شناسنامه یک محصول است که میزان کیفیت قهوه را نشان می‌دهد.

قیمت قهوه

از دیگر مسائل حائز اهمیت که در راهنمای خرید قهوه باید به آن اشاره کنیم و مسلماً این موضوع برایتان بسیار مهم خواهد بود، قیمت قهوه است. فروشگاه‌هایی که به صورت آنلاین یا حضوری عرضه‌کننده قهوه هستند از قیمت‌های متفاوتی برخوردارند که با بررسی قیمت می‌توانید از فروشگاهی که مناسب‌ترین تعرفه را دارد خرید خود را انجام دهید.

راهنمای خرید و اطلاع از قیمت قهوه

فروشگاه کای کاپ از نازل‌ترین قیمت در انواع قهوه برخوردار است که می‌توانید با بررسی قیمت آن و مقایسه با سایر فروشگاه‌ها از این موضوع اطمینان یابید و با خیال آسوده خرید خود را انجام دهید.

پودر یا دانه قهوه

قهوه را می‌توانید به صورت دانه‌ای و یا پودری خریداری کنید که اگر دانه قهوه خریداری کنید باید آن را به سبک فرانسه سرو کنید و از دستگاه قهوه ساز فرانسه استفاده نمایید. یا اینکه می‌توانید دانه‌های قهوه را در خانه در زمان سرو آسیاب کنید و سپس آن را به روش مورد نظر خود سرو نمایید.

همچنین در صورتی که تمایل به هیچ از این موارد ندارید، امکان خرید پودر قهوه با ترکیب مورد نظر خود را خواهید داشت که با این وجود ناگزیر به آسیاب کردن قهوه در خانه نیستید.

کیفیت و مرغوبیت قهوه

دانه‌های قهوه در کشور‌های مختلف جهان مورد کشت و پرورش قرار می‌گیرند که دانه عمل آمده در هر یک از این کشور‌ها از میزان مرغوبیت و کیفیت متفاوتی برخوردار است.

به همین دلیل توجه به کیفیت، مرغوبیت و یا به عبارت دیگر کشور تولید‌کننده دانه قهوه در هنگام خرید بسیار مهم خواهد بود که در طعم و عطر نوشیدنی شما تأثیرات چشم گیر خواهد داشت.

مطلب پایانی

راهنمای خرید قهوه به شما کمک می‌کند که با چشم باز و اطلاعات دقیق‌تر خرید قهوه را انجام دهید و بیش از پیش از نوشیدن قهوه لذت ببرید.

در فروشگاه کای کاپ شرایط مناسب برای شما هموطنان عزیز که در هر نقطه از کشور سکونت دارید فراهم شده است تا خرید‌ایده‌آلی را تجربه کنید و سفارشات را در محل مورد نظر تحویل بگیرید. برای راهنمایی بیشتر نیز با کارشناسان فروش در کای کاپ تماس حاصل نمایید.

سؤالات متداول

قهوه را از کجا می‌توان خرید؟

همانطور که در این راهنمای جامع در رابطه با خرید قهوه گفته شد، می‌توانید قهوه را از فروشگاه‌های مختلف، سوپرمارکت‌ها، فروشگاه‌های آنلاین و کافه‌ها خریداری کنید.

چه نوع قهوه‌ای را باید انتخاب کنم؟

نوع قهوه‌ای که برای خرید انتخاب می‌کنید، بستگی به سلیقه شما دارد. می‌توانید بین قهوه‌های عربیکا و روباستا، قهوه‌های تازه تست شده یا قهوه‌های با برند مشخص انتخاب کنید.

قهوه‌ی تازه یا قهوه‌ی آماده را ترجیح دهم؟

در راهنمای خرید قهوه تازه می‌توان گفت قهوه‌ی تازه آسیاب شده، بیشترین طعم و عطر را دارد. اگر از طعم و بوی قهوه لذت می‌برید، تهیه قهوه‌ی تازه آسیاب شده را توصیه می‌کنیم. اما قهوه‌ی آماده هم مزیت‌های خود را دارد که شامل سرعت و آسانی در تهیه قهوه است.

چگونه قهوه‌ای با کیفیت را تشخیص دهم؟

برای تشخیص قهوه‌ی با کیفیت، به عواملی مانند نوع دانه قهوه، روش تهیه، تاریخ برداشت و تاریخ تولید دقت کنید. همچنین، می‌توانید نظرات و امتیازات مشتریان را درباره برندها و انواع مختلف قهوه مطالعه کنید.

چگونه قهوه را بهتر نگهداری کنم؟

قهوه را در جای خشک و خنک نگهداری کنید و از تماس با نور مستقیم خورشید و رطوبت زیاد جلوگیری کنید. همچنین، قهوه‌ی تازه را درون بسته بندی اصلی یا در ظروف هوا بند (زیپ دار) نگهداری کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *